شهید گودرز محمودی

شهید گودرز محمودی

                 
در اولین روز بهمن ماه سال 1338 شمسی مولودی در دهستان هلایجان از توابع شهرستان ایذه تولد یافت که نامش را گودرز نهادند. در آغوش خانواده ای مومن ، متدین ،  روستایی و از نظر مادی ضعیف پرورش یافت. با تحمل سختی های  زیادی دوران تحصیل خود را در روستا و شهر به اتمام رسانید. اواخر دوران دبیرستان او مصادف با مبارزات دوران انقلاب بود. شور و شعوری خاصی داشت به  همراه دیگر جوانان به در راه تحقق آرمان بلند امام وارد عرصه مبارزه شد. وقتی انقلاب که ثمره خون هزاران شهید بود به پیروزی رسید ، جوان خوش قلب روستایی ، دفاع از انقلاب و حمایت از آرمانهای امام راحل را وظیفه و تکلیف تلقی کرد و با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بطور چشمگیری با این نهادمقدس در زمینه های تبلیغی همکاری کرد. وی انجمن اسلامی دهستان هلایجان را تاسیس کرد. برای رشد و اعتلای فکری و فرهنگی منطقه ، مبلغینی روحانی از قم و دیگر شهرها دعوت کرد. در سال 1360  پس از اخذ دیپلم به عناون شورای اسلامی روستا انتخاب و خدمات چشمگیری در جهت عمران و آبادانی منطقه داشت.

 شهید محمودی به لحاظ اخلاقی ، خلقی نیکو و چهره ای همراه با تبسم داشت ، به صله رحم توجه ویژه ای می نمود. زیارت اهل قبور از برنامه های مستمر هفته ای ایشان بود. علاقه ای خاص داشت تا به  کسوت روحانیت درآید. در مراسمات مذهبی مثل یک روحانی به سخنرانی و عزاداری می پرداخت.  به خاطر اهمیت مساله جنگ و دفاع مقدس در اواخر سال 1360 به عضویت سپاه درآمد و از آن به بعد بیشتر در مناطق عملیاتی انجام وظیفه می کرد. در سال 1362 به عنوان مسئول تبلیغات تیپ 15 امام حسن (ع) همواره در خط مقدم بود. در این مسئولیت خدمات چشمگیری به رزمندگان اسلام ارائه داشت. سرانجام در روز 18/9/1363 در رزمی دلیرانه با دشمن بعثی به همراه دو تن از یارانش  در جزیره مجنون شربت شهادت نوشید و آسمانی شد. یاد و راهش گرامی و پر رهرو باد.

نوشتن دیدگاه

* نمایش نظرات به منزله تائید آنها نمی‌باشد.
* مسئولیت نظر با کاربر می‌باشد.
* ایمیل فعال خود را وارد نمایید.
* در صورت امکان نام و شهرت خود را کامل وارد کنید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

تازه‌های کتاب

 کتاب «نخستین جرعه از این جام» میزبانی و قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا (۱۳۴۷-۱۹۶۸) را از زوایای سیاسی-اجتماعی و ورزشی با نگاهی تازه مورد کنکاش قرار داده است.
 شیمبار (شیم بار) جلگه گرمسیری شیمبار در شمال خوزستان واقع گردیده و تقریباً نزدیک به نقطه صفر مرزی بین استان خوزستان و چهار محال بختیاری قرار دارد. این منطقه گردشگری از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا می باشد که در 45 کیلومتری شهر قلعه خواجه  و یکصد کیلومتری مسجدسلیمان و220 کیلومتری اهواز است.  
 «فراز و فرود ایل کیان ارثی با تاکید بر ظهور و سقوط محمدتقی خان بختیاری» عنوان کتابی است که توسط مصطفی علیزاده گل سفیدی به نگارش درآمده و آماده چاپ شده است. در این کتاب با استناد به منابع مختلف تاریخی به بررسی ایل کیان ارثی و روسای آن از دوره صفویه تا 50 سال پیش پرداخته و شامل 5 فصل به شرح ذیل است: